شرح خبر

وزير ارتباطات و فن آوري اطلاعات در بازديد از سامانه پنجره واحد تجارت فرامرزي مطرح كرد

یکشنبه, ۶ دی ۱۳۹۴

دكتر محمود واعظي وزير ارتباطات و فن آوري اطلاعات از نمايشگاه سامانه پنجره واحد تجارت فرامرزي گمرك بازديد كرد و گفت:سامانه پنجره واحد تجارت فرامرزي گمرك يكي از سامانه هايي است كه بسيار موفق عمل كرده و اولين سامانه اي است كه بازديد كردم و ديدم كه خيلي خوب كار شده است.به گزارش روابط عمومي گمرك ايران وزير فن آوري اطلاعات و ارتباطات با بيان اين مطلب اظهار داشت:يكي از مزيت هاي مهم اين سامانه استفاده از دانش پژوهان و دانشجويان داخلي است كه با كمك و با استفاده از توانمندي هاي دانش پژوهان دانشگاه تهران اين سامانه طراحي و اجرايي شده است.

واعظي ادامه داد:سياست دولت در رابطه با ارايه خدمات به ارباب رجوع اين است كه مردم بتوانند در هر زمان و هر جا كارشان را در كليه دستگاههاي اجرايي انجام دهند.

دكتر واعظي ادامه داد:اينكه لحظه ورود بار همان لحظه اي است كه عمليات گمركي كالا انجام شود دستاورد بزرگي است.

وي افزود:امروز به كمك سامانه جامع گمركي انجام تشريفات كارها در گمرك از ۲۶روز به يك الي دو روز كاهش پيدا كرده و آمار تجارت خارجي به تفكيك ارزش و مقدار به روز و آنلاين شده است.

واعظي خاطر نشان كرد:سياست دولت دسترسي آزاد همه به اطلاعات است و دولت كاملا از سامانه پنجره واحد تجارت فرامرزي حمايت مي كند.منبع خبر: سایت گمرک ایران