شرح خبر

آرشیو خبری سایت از تلگرام 2

یکشنبه, ۲۵ مهر ۱۳۹۵

ترخیص کالا کارورزمهر:

بیماری ام اس درمان شد

محققین کانادایی با بکارگیری سلول‌های بنیادی موفق به درمان بیماری ام اس شدند.

محققین کانادایی با بکارگیری سلول‌های بنیادی موفق به درمان بیماری ام اس شدند.

بر اساس برآوردهای انجام گرفته، سالانه در حدود ۲.۳ میلیون نفر در سرتاسر جهان مبتلا به بیماری ام اس می شوند که علت آن هدف قرار گرفتن سیستم عصبی بدن از سوی سیستم ایمنی به طور اشتباه است.

این بیماری با علائمی نظیر خستگی و تار شدن دید ظاهر و به فلج جزیی تا کامل منجر می شود.

محققین دانشگاه Ottawa کانادا با انجام آزمایشات بالینی متوجه شدند که باز تقویت سیستم ایمنی بدن منجر به درمان ام اس می شود. 

در شیوه درمانی موسوم به IAHSCT ابتدا محققین کانادایی سیستم ایمنی بدنی که بیمار شده بود را با بکارگیری دوز بالای داروهای شیمی درمانی هدف قرار داده و  آن را از بین بردند. 

سپس با استفاده از سلول های بنیادی Hematopoietic که قبلا از خون بیمار تهیه شده بود دوباره آن را به بدن فرد مبتلا به ام اس پیوند زدند.

https://telegram.me/karvarzmehr

نتیجه آن منجر به شکل گیری سیستم ایمنی جدید برای بدن به وسیله این سلول های بنیادی شد که حافظه ای برای حمله به سیستم عصبی بدن نداشتند. با بکارگیری این تکنیک ۲۴ بیمار که از ام اس شدید رنج می بردند، درمان شدند.

همچنین در فرآیند بعد از درمان نیز گزارشی از بازگشت ام اس ثبت نشد و در ۳۲۷ اسکن انجام گرفته از بیماران ام اس در دوره بعد از درمان، نشانه ای از ضایعه مغزی مشاهده نشد ضمن اینکه دیگر نیازی به استفاده از داروهای خاص ام اس برای جلوگیری از پیشرفت بیماری نبود.  https://telegram.me/karvarzmehrپرونده همه روابط گذشته را ببندید و به همه آنها پایان دهید!

〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰〰همه ما می دانیم که وقتی یکی از عزیزانمان میمیرد باید او را دفن کنیم و دیگر نمی توان او را با خود نگه داشت! همچنین وقتی می خواهیم لباس جدیدی بپوشیم باید لباس قبلی را دربیاوریم و نمی توان لباس های جدید را همینطور پشت سر هم و روی هم پوشید!بنابراین تمام اتفاقات گذشته ، تمام روابط گذشته ، حتی اگر ازدواج کرده اید و بچه هم دارید!دوستی یا عشقو عاشقی قبلی را به بهانه های مختلف با خودتان حمل نکنید! اگر عکسی یا چیزی از آن رابطه ها دارید حتما آن را نابود کنید و گر نه آنها شما را نابود می کنند!پرونده همه #روابط #گذشته را ببندید و به همه آنها پایان دهید!