شرح خبر

گواهی های ترخیص خودرو الکترونیکی شد

شنبه, ۸ آبان ۱۳۹۵

به گزارشخبرگزاری صدا و سیما ، روابط عمومی گمرک ایران اعلام کرد : پس از حذف پروانه های سبز کاغذی، با هدف تکمیل گمرک الکترونیک و جلوگیری از جعل و تقلب گواهی های ترخیص خودرو الکترونیکی شد.

با اجرایی شدن این برنامه، مرکز واردات و امور مناطق آزاد و ویژه اقتصادی گمرک نیز در بخشنامه ای به گمرکات اجرایی کشور نحوه ثبت اطلاعات خودروهای وارداتی در اظهارنامه و پروانه الکترونیک را اعلام کرد.

در این بخشنامه آمده است که از ابتدای آبان لازم است همه واردکنندگان خودرو برای ه اظهار هر دستگاه خودروی وارده در یک قلم از اظهارنامه اقدام کند و در قسمت "شرح کالا" نیز مشخصات هر دستگاه خودرو شامل نوع خودرو، نشان تجاری، تیپ، سال ساخت، مدل ساخت، کشور سازنده، تعداد سیلندر، حجم موتور، تعداد محور، تعداد چرخ، تعداد درب، رنگ، شماره شاسی، شماره موتور و نوع سوخت (بنزینی، دیزل، نیمه دیزل، گازسوز، دوگانه سوز یا هیبریدی) را قید کنند.

دراین بخشنامه تأکید شده است از ابتدای آبان اکیداً از صدور "گواهی نامه های کاغذی ترخیص خودرو"خودداری شود.

با توجه به حذف گواهینامه های کاغذی، همه صاحبان کالا، مراکز شماره گذاری خودرو، دستگاه ها اجرایی و سایر مراکز مربوطه می توانند جهت استعلام رسید پروانه الکترونیک به سامانه پنجره واحد تجارت فرامرزی در نشانی اینترنتی epl.irica.ir/ecl مراجعه و همه اطلاعات مورد نیاز را دریافت کنند. .