شرح خبر

وزیر اقتصاد: سیستم نوین گمرکی زمینه تعاملات ناسالم با گمرک را از بین برده است

چهارشنبه, ۱۹ اسفند ۱۳۹۴

وزیر امور اقتصادی و دارایی درخصوص سامانه جامع گمرکی گفت: خوشبختانه سیستم نوین گمرکی فعال شده و زمینه تعاملات ناسالم با گمرک هم از بین رفته است.

به گزارش گمرک ایران وزیر امور اقتصادی و دارایی در تازه‌ترین اظهارات خود درخصوص سامانه جامع گمرکی گفت: خوشبختانه سیستم نوین گمرکی فعال شده و زمینه تعاملات ناسالم با گمرک هم از بین رفته است.

علی طیب‌نیا با بیان این مطلب افزود: این روزها شاهد اعتراضات از ناحیه افرادی هستیم که مایلند تعاملات ناسالم با گمرک را برقرار کنند، اما امکانش برای آنها وجود ندارد.سامانه جامع گمرکی

وی در ادامه اظهارداشت: یکی از دوستان گفتند، کسانی مراجعه کرده بودند و می‌پرسیدند به چه کسی و در کجا باید پرداخت کنیم؟ چرا که سیاست ما کلاً چه در حوزه گمرک و چه در حوزه مالیات این است که ارتباط بین مأموران مالیاتی و گمرکی با مشتریان باید قطع شود و خوشبختانه در گمرک این اتفاق افتاده است.

طیب‌نیا گفت: کالایی که از بندرعباس وارد کشور می‌شود، اظهارنامه مربوط به آن در مشهد مورد بررسی قرار می‌گیرد و به بخش دیگر آن در تبریز رسیدگی می‌شود. یعنی واردکننده فرد مشخصی را به‌عنوان طرف مقابل خود نمی‌شناسد.منبع :خبرگزاری فارس