شرح خبر

عبور کالاهای ایرانی ازکویت به عربستان ممنوع شد

سه شنبه, ۱۷ فروردین ۱۳۹۵

روزنامه «الرای» کویت نوشت اداره کل گمرک های این کشور در 23 ماه گذشته (مارس) به تمامی ورودی های مرزی خود ابلاغ کرد عبور کالاهای ایرانی به عربستان سعودی از تاریخ 12 ماه جاری (آوریل) کاملا ممنوع است.پول نیوز - بر اساس دستور اداره کل گمرک های کویت، عبور هر گونه کالای ایرانی از طریق مرزهای این کشور و از تاریخ دوازدهم ماه جاری (آوریل) به عربستان ممنوع است.

روزنامه «الرای» کویت نوشت اداره کل گمرک های این کشور در 23 ماه گذشته (مارس) به تمامی ورودی های مرزی خود ابلاغ کرد عبور کالاهای ایرانی به عربستان سعودی از تاریخ 12 ماه جاری (آوریل) کاملا ممنوع است.

اداره کل گمرک های کویت به نامه دبیرخانه شورای همکاری خلیج فارس و مدیر کل گمرک های عربستان سعودی استناد کرده که در آن درباره قطع روابط تجاری با ایران صحبت شده است.

هم چنین بر اساس ابلاغ مذکور صادرات هر گونه کالا به ایران نیز از طریق مرزهای کویت ممنوع خواهد بود.

عربستان سعودی در دوازهم ژانویه دستور قطر تمام روابط تجاری با ایران را صادر کرد و افزود سفر عربستانی ها نیز به ایران ممنوع خواهد بود اما همچنان از حجاج ایرانی استقبال می شود.

این موضوع پس از آن رخ داده که عده ای در اعتراض به اعدام شیخ «نمر باقر النمر» رهبر شیعیان عربستان توسط آل سعود، به سفارت و کنسولگری این کشور در تهران و مشهد هجوم بردند.